Reprezentant vanzari B2B

Energy and Utilities (Generalist)
Quanta Resurse Umane recruteaza Reprezentant vanzari B2B sisteme de iluminat tehnologie LED in Timisoara.

Cerinte:
- Absolvent studii tehnice;
- Experienta relevanta in vanzarea si implementarea proiectelor similare;
- Persoana motivata, orientata catre client si catre atingerea obiectivelor;
- Foarte bune abilitati de comunicare, relationare si negociere;
- Experienţă în vanzari in domeniul tehnic, minim 3 ani B2B;
- Bune cunostinte de limba engleză;
- Cunoştinţe de operare PC;
- Permis de conducere categoria B;
- Disponibilitate pentru munca de teren.

Descrierea jobului
Responsabilitati:
- Identificarea potentialilor clienti, contactarea si stabilirea intalnirilor cu acestia;
- Propunerea solutiilor pentru iluminat, folosind tehnologiile LED (office, industrial, stradal, comercial, medical);
- Mentinerea in permanenta a relatiei cu clientii si urmarirea achizitiilor, montajului, asigurand inclusiv partea de customer care;
- Intocmirea diverselor raportari.

Se ofera:
- Pachet salarial motivant, alcatuit din parte fixa si comisioane in functie de target-ul realizat.

Datele cu caracter personal pe care ni le transmiteti, vor fi prelucrate cu scopul de a va ajuta la identificarea unor posturi potrivite, pentru care sa aplicati. Aceasta include trimiterea CV-ului dvs catre posibilii angajatori, mentinandu-va informat cu privire la viitoare oportunitati de munca prin metodele de comunicare furnizate de catre dumneavoastra. Conform Regulamentului European 2016 /679, ati fost informat(a) ca, in orice moment, veti avea dreptul de a accesa datele dvs. cu caracter personal, dreptul de a rectifica datele dvs. cu caracter personal daca datele sunt incomplete sau inexacte, dreptul de a restrictiona prelucrarea datelor cu caracter personal (in cazul in care respectiva restrictie este justificata din punct de vedere legal) dreptul de a depune o plangere la autoritatea de supraveghere pentru protectia datelor si dreptul de a solicita incetarea prelucrarii datelor cu caracter personal in orice moment prin transmiterea unei cereri scrise la adresa de email: dataprotection.romania@quanta.com
Timis
Full Time
41733