Sales Representative

Chemicals/Petro-Chemicals (Generalist)
Quanta Resurse Umane angajeaza Sales Representative pentru un important distribuitor de materii prime plastice.

Cerinte:
- Experienta in vanzare de servicii;
- Experienta in vanzarea produselor de tip masterbatch si polimeri, minim 2 ani;
- Cunostinte operare Pachet Office;
- Permis de conducere: categoria B;
- Fluenta in limba engleza.

Responsabilitati:
- Identifica si contacteaza potentiali clienti in vederea remiterii ofertei, negocierii, incheierii si executarii contractelor comerciale;
- Urmareste eligibilitatea clientilor:
- Intocmeste oferte de marfuri;
- Transmite feedback la ofertele trimise, in vederea identificarii oportunitatilor de colaborare;
- Acorda asistenta din punct de vedere tehnic si comercial clientilor si potentialilor clienti;
- Negociaza, incheie si asigura executarea contractelor si acordurilor comerciale;
- Intretine relatiile cu clientii din portofoliu;
- Studiaza posibilitatea dezvoltarii portofoliului de produse, prospecteaza piata in acest sens.

Se ofera:
- Masina serviciu, telefon, laptop;
- Pachet salarial format din parte fixa + comision + tichete de masa;
- Program Luni – Vineri, 09:00 – 17:00.
- Sediul: Otopeni.

Datele cu caracter personal pe care ni le transmiteti, vor fi prelucrate cu scopul de a va ajuta la identificarea unor posturi potrivite, pentru care sa aplicati. Aceasta include trimiterea CV-ului dvs catre posibilii angajatori, mentinandu-va informat cu privire la viitoare oportunitati de munca prin metodele de comunicare furnizate de catre dumneavoastra. Conform Regulamentului European 2016 /679, ati fost informat(a) ca, in orice moment, veti avea dreptul de a accesa datele dvs. cu caracter personal, dreptul de a rectifica datele dvs. cu caracter personal daca datele sunt incomplete sau inexacte, dreptul de a restrictiona prelucrarea datelor cu caracter personal (in cazul in care respectiva restrictie este justificata din punct de vedere legal) dreptul de a depune o plangere la autoritatea de supraveghere pentru protectia datelor si dreptul de a solicita incetarea prelucrarii datelor cu caracter personal in orice moment prin transmiterea unei cereri scrise la adresa de email: dataprotection.romania@quanta.com
Bucuresti
Full Time
41641